RSS

Mobilny rozkład dla Jastrzębia-Zdroju

Antyjasnet przyjął honorowy patronat nad akcją Mobilny rozkład jazdy dla Jastrzębia-Zdroju

Dzisiejszy wpis będzie nieco odbiegał będzie od oficjalnej linii bloga. Mianowicie nie będzie on antyjasnetowy a projastrzębski, gdzie Jastrzębie-Zdrój rozumiemy nie jako ukształtowaną jednostkę osadniczą charakteryzującą się dużą intensywnością zabudowy, małą ilością terenów rolniczych, ludnością pracującą poza rolnictwem prowadzącą specyficzny miejski styl życia (nie, nie jestem taki mądry, skopiowałem z Wikipedii) a mieszkańców tego poczciwego miasta na południu Polski.

Nieraz na pewno spotkała Cię sytuacja, kiedy przyszło Ci wracać do domu ze szkoły, pracy czy po imprezie i nie miałeś możliwości sprawdzenia rozkładu jazdy autobusów MZK. Nie nosisz przy sobie rozkładu papierowego, pod ręką nie masz komputera z internetem, ale za to posiadasz telefon/tablet z systemem Android (a tego typu urządzeń jest coraz więcej). I tutaj do akcji wkracza aplikacja Transportoid. Jest tylko jeden szkopuł – jesteś mieszkańcem miasta Jastrzębie-Zdrój, a mimo, iż tak aplikacja zapewnia rozkłady jazdy dla 47 miast nie ma tam właśnie naszego. No i co z tym fantem zrobić? Odpowiedź jest prosta: zgłosić zapotrzebowanie! Żeby to zrobić wystarczy wejść na stronę Transportoida  i kliknąć i oddać głos (a nawet trzy) na Jastrzębie-Zdrój.

Trzeba kliknąć tutaj!

A wtedy nie dość, że będziemy mieli porządny rozkład jazdy to dostaniemy jeszcze:

 • filtrowanie przystanków i linii autobusowych
 • wykaz linii, przejeżdżających przez konkretny przystanek
 • możliwość zdefiniowania przystanku początkowego i końcowego. Transportoid znajdzie odpowiednie środki komunikacji, przystanki przesiadki, godziny odjazdów i prawdopodobny czas trwania przejazdu.
 • i masę, masę innych funkcjonalności, o których nie napiszę, bo za mało mi za to zapłacili.

Osobiście korzystam z tej aplikacji i doskonale się ona sprawuje w aglomeracji śląskiej (Katowice, Gliwice, Chorzów i reszta miast i wsi, które obsługuje KZK GOP) oraz w Warszawie. Dlaczego Jastrzębie miałoby być gorsze?

Jeśli chcesz poczytać o Transportoidzie nieco więcej to polecam wpis na blogu Antyweb (ci zapłacili już sporo, dlatego o nich wspomniałem).

EDYCJA (06.05.2011): Utworzone zostało wydarzenie na Facebooku zachęcające do oddawania głosów na nasze miasto. Link: http://www.facebook.com/event.php?eid=107650429322646

EDYCJA (07.05.2011): Na nasze zaproszenie do akcji włączył się portal JastrzębieOnline.pl, a autor projektu Transportoid zapewnił, że rozkład dla MZK się pojawi.

Reklamy

About Krnąbrny Mateussszek

Bardzo krnąbrny Mateussszek, ciągle się przezywa i zaczyna.

4 responses »

 1. Jest aplikacja na iPody i iPhony Scheduler Poland i tam też jest dużo miast w tym Jastrzębie od dawna i ma takie same funkcje jak powyższa.

  Odpowiedz
 2. Vladarionpl

  Dzięki, razem z jastrzebieonline.pl pomogliście zrealizować to o co niektóre osoby walczą już od kilku miesięcy! Dzięki po stokroć!

  Odpowiedz
  • Nie ma za co dziękować, sam korzystam z tej aplikacji (obecnie mieszkam na terenie KZK GOP) i jest fenomenalna.

   Cieszy mnie też postawa JastrzębieOnline.pl, które zachęciłem do wzięcia udziału w akcji zaraz po pojawieniu się tej notki. Na ich reakcję długo nie trzeba było czekać.

   Odpowiedz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: